Одржана радионица „Развој креативности“

Српски књижевник Урош Петровић одржао је прошле недеље интерактивну радионицу „Развој креативности“ у Библиотеци „Вук Караџић“ Ковин. Обука је била намењена деци и одраслима, а у циљу да инспирише и мотивише на креативно размишљање, развијање идеја и решења.

Урош је најпре одржао предавање, а потом су уследиле вежбице за покретање можданих вијуга. Присутни су решавали загонетке, осмишљавали свој патент и на тај начин спознали неке своје могућности којих до тада нису били свесни.  Атмосфера је била весела и радна, а посебно се истакла млађа публика. Након завршене радионице, Урош је сакрио златну карту(golden ticket) у једној дечјој књизи у поткровљу библиотеке. Дете које пронађе златну карту, добиће Урошеву лоптицу са смајлијем.