Национални дан књиге у Баваништу

У огранку библиотеке „Теофило Димић“ Баваниште постављена је тематска изложба. Поставком су  обележени Национални дан књиге, Дан Народне библиотеке  Србије и Дан оснивања музеја Вука и Доситеја.

Библиотекарка Милица Живковић на паноу је поставила кратке информације о оснивању Народне библиотеке Србије 28.фебаруара 1832. године указом кнеза Милоша Обреновића и најстарија је установа културе у Србији. Доступни су и подаци о оснивању Музеја Вука и Доситеја посвећен двојици великана српске културе и окачени су лифлети са биографијама знаменитих српских писаца.

На данашњи дан 1832. у Београду је основана Народна библиотека Србије као саставни део Државне штампарије. Библиотека је потом била под Министарством просвете, а од 1871. је самостална установа. Одлуку о оснивању донео је кнез Милош Обреновић.