Уметничке фотографије Ларисе Микић и Марије Ђорђевић представљене су 23.јуна у таванском простору ковинске библиотеке. Изложба „Трагови живота“ је њихов заједнички пројекат који је први пут презентован на стручном библиотечком скупу „Сусрети у ремети“. Посетиоци могу погледати изложбу до 26.јуна.
Поставка обједињује различите ауторске сензибилитете и погледе на свет са тежњом да се кроз објектив забележе тренуци, детаљи и призори који често остају непримећени. Лариса Микић, дипл.библиотекар и психоаналитичар, напоменула је да воли специфичан стил, а то је фотографисање у пролазу. Жели да свака слика прича причу. На овој изложби приказане су фотографије градова, архитектуре... На фотографијама Марије Ђорђевић, дипл.економисте, преовлађују мотиви из природе, јер како каже, природа је најбољи савезник. Поред природних детаља, значајно место у њеном опусу заузимају и портрети.
„Наша библиотека није само место где се изнајмљују и враћају књиге, већ имамо тенденцију да понудимо широки дијапазон садржаја. У нашој установи промовишу се различите врсте уметничких садржаја, као што су представе, фотографије, књиге, а у току су и преговори за једну ликовну радионицу. Ми не желимо да библиотека буде само асоцијација за књиге, већ да буде место за реализацију разноврсних садржаја“, рекла је на почетку Ивана Јованов, директорка библиотеке „Вук Караџић“.




