Дечја радионица „У сусрет пролећу“

У Библиотеци „Вук Караџић“ Ковин јуче је одржана креативна радионица ,,У сусрет пролећу“ за кориснике Установе „Ласта“ Ковин.

Поводом доласка пролећа и Светског дана поезије у дечјем одељењу биле су изложене књиге српских дечјих песника чији стихови казују о пролећу. В. д. директора библиотеке Ивана Јованов поздравила је малишане, а затим их упутила о раду библиотеке и како могу изнајмити књигу.  Гости су имали прилику да чују стихове Јована Јовановића Змаја, Добрице Ерића, Мирослава Антића, Душка Радовића, а потом су сви заједно анализирали песме, причали о поезији и пролећу. На радионици деца су од различитог материјала правила дрвеће, цвеће, сунце, а у знак захвалности на лепом дружењу поклонили су своје радове библиотеци.

По завршетку пролећне радионице, договорена је сарадња да се овакав тип активности организује једном месечно.

Светски дан поезије обележен је и тематском изложбом у огранцима библиотеке у Гају и Дубовцу.