Светски дан поезије у Ковину и огранцима библиотеке

Светски дан поезије, 21. март, прослављен је у друштво корисника из Установе за пружање дневних услуга социјалне заштите „Ласта“. Поводом доласка пролећа реализована је радионица са децом у библиотеци у Ковину. Корисници „Ласте“ украсили су велики пано стиховима песника и пролећним сликама.

Дан раније, 20. марта, одржано је песничко вече у огранку „Теофило Димић“ Баваниште. У сарадњи са књижевним клубом „Прота Васа Живковић“ приређен је књижевни програм посвећен поезији. Чланице овог клуба представиле су своја дела (песме, приче, афоризме).  У огранцима библиотеке у Гају и Дубовцу постављена је изложба 21. март- Светски дан поезије.

Ове недеље, 27. марта од 16.30 часова, професорка српског језика и књижевности Марија Михајлов Ђорђевић са својим ђацима организоваће угледни час о Бранку Радичевићу (200 година од рођења српског песника).