COBISS дан у Народној библиотеци Србије

Наше колегинице, дипл.библиотекарке Маја Анчуљ и Лариса Микић, присуствовале су 30.новембра у Народној библиотеци Србије, програму обележавања 20 година од успостављања Центра за узајмну каталогизацију библиотека у у Републици Србији у библиографском систему COBISS.

Народна библиотека Србије у сарадњи са Институтом информацијских знаности из Марибора, у коме се развија библиографски систем COBISS, први пут је организовала COBISS дан и конференцију Виртуелна библиотека Србије: првих двадесет година.  На свечаности, присутнима су се обратили управник Народне библиотеке Србије др Владимир Пиштало, помоћника министра културе Републике Србије Радован Јокић,  директор Института информацијских знаности др Алеш Бошњак.  Тамара Бутиган Вучај, из Народне библиотеке Србије говорила је о раду Националног COBISS центра, док је  Ангелина Грујић представила Виртуелну библиотеку Србије кроз Центар за узајaмну каталогизацију Републике Србије. Након уводног обраћања, одржане су две сесије.

ПРВА СЕСИЈА

• COBISS Cat Бранко Курњек, Институт информацијских знаности
  • COBISS Lib маг Зденка Каменшек, Институт информацијских знаности

ДРУГА СЕСИЈА

• E-CRIS.SR– информациони систем о истраживачкој делатности у Србији Миле Стијеповић, Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“
  • ~ COBISS у контексту пројекта еНаука др Александра Тртовац, Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“
  • ~ Електронске књиге – садашњост или будућност: Коришћење и читање е-књига у Народној библиотеци „Вук Караџић“ у Крагујевцу Анђела Огњановић, Народна библиотека „Вук Караџић"

На крају су уследили дискусија и наградни квиз.