Дечја недеља у Библиотеци „Вук Караџић“ Ковин

Поводом најрадосније седмице, Дечје недеље, у Библиотеци „Вук Караџић“ Ковин и њеним огранцима биће реализоване разноврсне програмске активности за прваке и подела чланских карата.  У наставку погледајте целокупан програм Дечје недеље 2022:

ПОНЕДЕЉАК 03.10.2022.године

• у 9.30ч посета, дружење са првацима и подела чланских карата у огранку библиотеке "Тамаши Арон" у Скореновцу

УТОРАК 04.10.2022.године

• 9 часова - дружење са првацима из ОШ „Бора Радић“ Баваниште у огранку библиотеке „Теофило Димић“ Баваниште. Креативне радионице и подела чланских карата
  • 30 ч - дружење са првацима и подела чланских карата у огранку библиотеке у Плочици

СРЕДА 05.10.2022. године:

• 9 часова -  дружење са првацима из ОШ „Ђура Јакшић“ Ковин, подела чланских   карата
  • 9 часова – наставак радионице у огранку библиотеке у Баваништу
  • 10ч – посета и дружење са првацима у огранку библиотеке у Гају
  • 30ч – дружење са првацима у огранку библиотеке „Богдан Петровић“ Делиблато
  • 30ч -  промоција књига и дружење са књижевницом Лелом Стојановић, читање и промоција дечјих права, подела чланских карата

ЧЕТВРТАК 06.10.2022.године

• 10 часова - дружење са првацима у огранку библиотеке у Дубовцу

ПЕТАК 07.10.2022.године

• 11 часова - Јесења радионица у Ковину са децом из Установе за пружање дневних услуга социјалне заштите „Ласта“ Ковин

Овогодишњи слоган највеће националне манифестације за заштиту и промоцију дечјих права „Шта детету треба да расте до  неба?!“одржава се под покровитељством Министарства за бригу о породици и демографију. Једна од највећих вредности Дечије недеље јесте пуно учешће деце у свим програмима који је прате и у којима деца имају прилику да искажу своје ставове, мишљења, укажу на проблеме, као и да покажу своја знања, таленте и вештине. Подстицањем пуног учешћа деце у друштвени живот, сензибилише се јавност о потреби пружања једнаких шанси за свако дете. Остваривање њиховог пуног потенцијала у складу са годинама живота и зрелошћу, важан је део одрастања.

dn2

dn1