Руски кутак у библиотеци

6.фебруар 2018.

Библиотека "Вук Караџић" Ковин

Отворен Руски кутак у ковинској библиотеци

У сарадњи са Руском хуманитарном мисијом на Балкану, 06. фебруара 2018. године у Библиотеци „Вук Караџић“ у Ковину отворен је „Руски кутак“. Поред представника РХМ на Балкану коју је предводио директор представништва Бранимир Нешић и делегације општине Ковин на челу са председницом општине Сањом Петровић, церемонији свечаног отварања „Руског кутка“ присуствовали су и представници амбасаде Руске федерације у Србији, Руског дома у Београду, представници медија из Русије и Србије, директор, наставници и ученици ОШ „Бора Радић“ из Баваништа и директор Матичне библиотеке из Панчева Дејан Боснић. Библиотека „Вук Караџић“ у Ковину дала је одговарајући простор и неопходну опрему, а „Руски кутак“ ће радити као центар литературе, науке и културе у овом региону.Блискост језика и иста вера Срба и Руса доприносе узајамном културном и духовном утицају наших народа. У сарадњи са РХМ на Балкану, Библиотека ће настојати да организује разноврсне програмске садржаје и активности које ће имати за циљ да популаришу руски језик, литературу и културу. Формирањем „Руског кутка“ Библиотека у Ковину биће богатија за преко 800 књига на руском језику.Највећи део фонда намењен је деци, али су заступљене и књиге руских класика и савремених руских писаца. Књиге ће бити на располагању омладини, нашим грађанима и свима који желе да се упознају са руском културном баштином.

Донација Руске хуманитарне мисије

У библиотеци „Вук Караџић“ у Ковину данас је у присуству многобројних званица, отворен седми, по реду, „Руски кутак“ у Републици Србији. Донацијом Руске хуманитарне мисије од преко 800 наслова дечије књижевности, руских класика и савремене руске литературе, библиотека у Ковину се сврстала у ред библиотека у Србији и на Балкану са највећим фондом књига на руском језику. Специфичност овог „кутка“ је та, да преко 80% књига чине дела савремене дечије литературе на руском језику, по чему ће ова библиотека бити јединствена на овим просторима. Церемонији свечаног отварања „Руског кутка“ у библиотеци „Вук Караџић“ претходила је, ништа мање свечана церемонија потписивања Меморандума о сарадњи између Општине Ковин и Руске хуманитарне мисије. У присуству представника Амбасаде Руске Федерације, Руског центра науке и културе у Србији „Руски дон“, као и руководства Општине Ковин, Председница Општине Ковин Сања Петровић и Руководилац Регионалног представништва Руске хуманитарне мисије на Балкану Др Бранимир Нешић потписали су оквирни документ, који би требало да трасира будуће активности Руске хуманитарне мисије у овом делу Републике Србије.

This is my work