XIV Конференција Библиотекарског друштва Србије..

14. и 15. децембра 2017

Библиотека "Вук Караџић" Ковин

Библиотекари су 14. и 15. децембра 2017. године присуствовали XIV Конференцији Библиотекарског друштва Србије..

Конференција је одржана у Народној библиотеци Србије и током њеног трајања обележена је и свечана скупштина БДС. Тема Конференције је била Заговарање, промовисање и лобирање за библиотеке и библиотечко-информациону делатност.Библиотекарке су имале прилику да чују изузетне предаваче из земље и иностранства (Лојда Грсија Фебо, Америчко удружење библиотекара САД; Барбара Шлајнхаген, Немачко друштво библиотекара; др Ненад Васић, Институт за међународну политику и привреду Србија) који су презентовали своје радове. Библиотекари из Србије су представили примере добре праксе заговарања и лобирања за библиотеке у нашој земљи.